Wyjazd integracyjny dla absolwentów programu FreD

Absolwenci zajęć grupowych edycji Programu FreD goes net z lat 2011 i 2012 w dniu 29 września wzięli udział w spotkaniu integracyjnym zorganizowanym w Zwierzyńcu.

Na miejsce aktywnego wypoczynku młodzieży połączonego z udziałem w zajęciach terapeutyczno – integracyjnych wybrano teren Ośrodka Szkoleniowo-Wypoczynkowego „Zacisze”. Oferta okazała się trafioną i atrakcyjną dla młodych osób formą spędzenia czasu i wymiany pozytywnych doświadczeń.

Zadanie było współfinansowane z budżetu Miasta Zamość w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na rok 2012

IX Zamojskie Spotkania Trzeźwościowe ROZTOCZE 2012

Zamojskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego jest realizatorem zadania z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych pod nazwą IX Zamojskie Spotkania Trzeźwościowe „ROZTOCZE 2012”.

Obóz terapeutyczny dla rodzin z problemem alkoholowym połączony z terapią zorganizowano w Krasnobrodzie w Ośrodku HUBAL w dniach od 27 do 31 sierpnia 2012r.  Wszyscy uczestnicy wyrazili zadowolenie z pobytu w atrakcyjnej turystycznie miejscowości.

Zadanie jest współfinansowane ze środków budżetu Miasta Zamość oraz Gminy Zamość

Informacja – Specjalista Psychiatra d.s. dzieci i młodzieży w Zamościu

Zarząd Zamojskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego informuje, że będzie możliwość skorzystania na miejscu z pomocy dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, zanim Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosi postępowanie konkursowe na działalność Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, co nastąpi prawdopodobnie dopiero w 2013 roku.

Continue reading „Informacja – Specjalista Psychiatra d.s. dzieci i młodzieży w Zamościu”

Petycja do władz RP o równouprawnienie osób chorujących psychicznie i somatycznie – prośba o podpisy

Szanowni Państwo,

w imieniu pana Doktora Andrzeja Cechnickiego, Krajowego Koordynatora Koalicji na Rzecz Wdrażania Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego, zwracamy się do Państwa z prośbą o składanie podpisów pod petycją do władz RP o równouprawnienie osób chorujących psychicznie i somatycznie. Formularz jest dostepny na stronie http://www.petycje.pl/petycja/7558/rowne_traktowanie_osob_chorujących_somatycznie_i_psychicznie_.html

Prosimy o  składanie podpisów i z góry dziękujemy za każdy oddany głos.
Jednocześnie prosimy o rozsyłanie tego maila do wszystkich znajomych w
całej Polsce.

Serdecznie pozdrawia Zarząd ZSOZP