Dwunasty obóz terapeutyczny – ZST na Roztoczu

W dniach od 24 do 28 sierpnia 2015 roku odbyły się XII Zamojskie Spotkania Trzeźwościowe – ROZTOCZE 2015 zorganizowane przez Zamojskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego.XII Zamojskie Spotkania Trzeźwościowe – ROZTOCZE 2015 przeszły do historii. W obozie wzięło udział 50 mieszkańców miasta Zamość oraz 10 osób z terenu Gminy Zamość, którzy pojedynczo lub wraz z rodzinami mogli odpoczywać i korzystać z pomocy terapeutycznej w ośrodku  „Energetyk” w Krasnobrodzie. Dzieci miały bardzo dobre warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych: piłka nożna, siatkówka plażowa, tenis, pływanie w basenie oraz do korzystania z zajęć rekreacyjnych. Dorośli uczestnicy obozu dodatkowo zorganizowali dwa mityngi otwarte. Po raz pierwszy na ZST odbył się mityng Al-anon prowadzony osoby współuzależnione oraz tradycyjnie już mityng AA prowadzony przez osoby uzależnione. Uczestnicy obu mityngów mogli się wymienić doświadczeniem i refleksjami na temat radzenia sobie z chorobą alkoholową przez osoby dotknięte tym problemem oraz przez rodziny żyjące w bliskości z osobą uzależnioną.

W podsumowaniu obozu wszyscy uczestnicy docenili jego wartość dla umocnienia i zachowania trzeźwości oraz nauki radzenia sobie z problemami, a wspólnie czas spędzony na obozie zapisał się w pamięci jako „dobre kartki w życiowym kalendarzu”.

Zadanie było współfinansowane ze środków finansowych Miasta Zamość oraz Gminy Zamość w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *