Kontynuacja Programu FreD Goes Net w Zamościu

Zamojskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego kontynuuje w 2012 roku realizację programu wczesnej interwencji wobec młodych użytkowników narkotyków i/lub alkoholu FreD Goes Net.  Przypominamy, że pilotaż Programu „FreD goes net” rozpoczęto w Polsce w 2009 roku w dwóch miastach – Bydgoszczy i Bartoszycach. W 2011 roku do grona miast wdrażających program FreD, takich jak m.in. Gdańsk, Warszawa, Białystok, Jelenia Góra, Elbląg dołączyło miasto Zamość. Trenerami Programu FreD goes net w Zamościu są Specjaliści Terapii Uzależnień: Anna Górska i Izabella Kwiatkowska. Obie panie jednocześnie pracują w Poradni Leczenia Uzależnień NZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego w Zamościu i na codzień pomagają w wyjściu z uzależnienia osobom zgłaszającym się do placówki w ramach kontraktu z NFZ.

Obecnie trwa rekrutacja młodzieży zainteresowanej wzięciem udziału w kolejnych edycjach programu skierowanego do osób eksperymentujących z substancjami psychoaktywnymi.

W 2011 roku spośród 43 osób skierowanych do programu FreD przez pedagogów, kuratorów i rodziców aż 37 młodych użytkowników środków odurzających zakwalifikowano do zajęć grupowych. W zajęciach wzięły udział 34 osoby, zaś 31 ukończyło program.

Wszyscy absolwenci programu wyrazili zadowolenie z udziału w nim i polecają program FreD goes net innym osobom, które nie weszły jeszcze w uzależnienie. W ich wypowiedziach na zakończenie zajęć pojawiały się następujące określenia: „było super”, „było git”, „bardzo dziękuję za te zajęcia, dało mi to do myślenia”, „kurs FreD bardzo mi pomógł w wielu sprawach i ja za to bardzo dziękuję”, itp.

Prosimy o kierowanie osób w wieku od 14 do 21 roku życia, wobec których istnieje podejrzenie, że eksperymentują z substancjami psychoaktywnymi. Doceniamy także bezpośrednie zgłoszenia osób zainteresowanych programem FreD.

Udział w programie jest bezpłatny. Zadanie wspiera finansowo miasto Zamość w ramach Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. Zgłoszenia przyjmują i informacji w tej sprawie udzielają Anna Górska oraz Izabella Kwiatkowska, nr tel. 603 757 114.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *