XIV ZST na Roztoczu

W dniach od 27 do 31 sierpnia 2017 roku już po raz czternasty odbyły się Zamojskie Spotkania Trzeźwościowe zorganizowane w ośrodku wypoczynkowym – Centrum Szkolenia i Rekreacji „Energetyk” w Krasnobrodzie.

Obozy terapeutyczne organizowane przez Zamojskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego stały się już tradycją. W bieżącym roku w obozie wzięło udział 50 mieszkańców miasta Zamość oraz 12 osób z terenu Gminy Zamość, którzy wspólnie z rodzinami, albo indywidualnie mogli odpoczywać i korzystać z pomocy terapeutycznej pod koniec wakacji. Zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci mieli bardzo dobre warunki do uprawiania różnych dyscyplin sportowych: piłka nożna, siatkówka plażowa, tenis, pływanie w basenie oraz do korzystania z zajęć rekreacyjnych. Dorośli uczestnicy obozu dodatkowo zorganizowali dwa mityngi otwarte: mityng Al-anon prowadzony osoby współuzależnione oraz mityng AA prowadzony przez osoby uzależnione. Uczestnicy obu mityngów mogli się wymienić doświadczeniem i refleksjami na temat radzenia sobie z chorobą alkoholową przez osoby dotknięte tym problemem oraz przez rodziny żyjące w bliskości z osobą uzależnioną.

W podsumowaniu obozu wszyscy uczestnicy docenili zróżnicowanie form terapeutycznych, zajęć warsztatowych w poszczególnych grupach i możliwość pracy z każdym z trenerów. Forma wakacyjnej pomocy terapeutycznej połączonej z wypoczynkiem poszerza ofertę terapeutyczną Poradni Leczenia Uzależnień i jest ważnym argumentem w procesie motywowania pacjentów do utrzymywania trzeźwości. Bezpłatny udział w obozie stanowi formę zasłużonej gratyfikacji za pracę terapeutyczną nad sobą.

Zadanie było współfinansowane ze środków finansowych Miasta Zamość oraz Gminy Zamość w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *