„FreD” wyciąga rękę do młodych

Od kwietnia 2011 Zamojskie Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia Psychicznego realizuje Program FreD. Po przeprowadzeniu kampanii edukacyjno-szkoleniowej dotyczącej założeń  programu wczesnej interwencji dla młodych osób używających narkotyków i/lub alkoholu, od czerwca 2011 trenerzy rozpoczną grupowe zajęcia edukacyjne dla młodych użytkowników.

Po rozmowie wstępnej i zakwalifikowaniu do programu młodzież weźmie udział programie FreD. Jest to krótkoterminowy  cykl 3 spotkań, (w sumie 8 godzin zajęć), które odbywają się w małych grupach (od 6  do 12osób).

Zapraszamy wszystkich rodziców, pedagogów, nauczycieli oraz kuratorów do kontaktu z nami, jeżeli w Waszym otoczeniu są młodzi ludzie, którzy mają pierwszorazowy „problem” związany z używaniem lub posiadaniem narkotyków i/lub piciem alkoholu.

Zapraszamy też wszystkie osoby w wieku 14 – 21 lat, aby kontaktowały się z nami w przypadku, gdy:

– zostały pierwszy raz zatrzymane przez policję za posiadanie narkotyków, picie alkoholu w miejscach publicznych lub inne wykroczenia związane z zażywaniem narkotyków i/lub piciem alkoholu

– mają pierwszy raz problemy w szkole związane z zażywaniem narkotyków i/lub piciem alkoholu

pierwszy raz są pod nadzorem kuratora, który zwraca uwagę na ich problemy związane z  używaniem narkotyków i/lub alkoholu.

– mają problemy, trudności, konflikty z rodzicami związane z używaniem narkotyków i/lub alkoholu.

Jeśli w takim przypadku nie wiesz co robić, chcesz poprawić swoją sytuację, zgłoś się do nas, przyjdź na rozmowę i podejmij decyzję o udziale w zajęciach programu FreD.

Po zakończeniu zajęć otrzymujesz certyfikat, który możesz pokazać w domu, szkole, a Sąd, policja lub kurator będą przychylniej patrzeć na Twoją „sprawę”.

Udział w programie jest bezpłatny.

KONTAKT:

Realizatorzy programu w Zamościu: Anna Górska, Izabella Kwiatkowska

Telefon: 603 757 114 – można zadzwonić, wysłać sms, nagrać się – oddzwonimy…

Więcej informacji dotyczących programu:

Informacje na temat programu FreD http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=106315

Projekty pilotażowe programu http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=624426

Certyfikowani realizatorzy programu http://www.kbpn.gov.pl/portal?id=784622

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *